İmplantlarda Marka ve Fiyat Farkı Neyi İfade Eder?

Doktorun Diğer Videoları

Doktor Hakkında

Dr. Cem Baysal • Diş Hekimi, Diş Estetiği Tedavisi, İmplant Tedavisiİstanbul / Şişli

Dr. Cem Baysal kişiler özelinde tedaviler ve sağlıklı çözümler ürettiği Dr. Med. Dent kliniğinde 1991 yılından bu yana nişantaşında hizmetlerine devam etmektedir. Diş hekimliği ve diş tedavileri konusundaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve aynı zamanda başarılı şekilde uygulayan Dr Cem Baysal estetik ve cerrahi uygulamarla ön plana çıkıyor. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda araştırma ve geliştirmelerine devam eden uzman doktor ağız tedavisi ve radyoloji alanında doktorasının tamamlamıştır. 

 

Dr Cem baysal Diş estetiği, implant ve diğer tüm cerrahi branşlarında mesleki çalışma gelişmesine devam etmektedir.

 

 

Uzmanlık Alanları

Video Hakkında

Dünyada yüzlerce implant markası var ve tabi ki birbirlerinin arasında ciddi farklılıklar olanlarda var. İmplantlarda yüzey farklılıkları, dizayn farklılıkları, materyal farklılıkları ve kullanılan ara parçaların farklılıkları olarak birkaç başlıkta ele alabiliriz markalar arası farklılıkları. En önemli konulardan biri yüzey farklılığı. Yüzeyin önemi şudur; Vücuda implant konduktan sonra kemik o implantın etrafını sarar. Eğer yüzey çok başarılı pütürlüyse bu durum çok daha verimli bir hal alır ve implantın kemiğe tutuculuğu da o anlamda yüksek olur. İmplantın kemiğe tutuculuğu yüksek olursa implantın başarısı ve ömrü de doğru orantılı olarak artar. Aynı zamanda implantın sabitliği stabilitesi, implantın materyalinin sertliği de çok önemlidir. İmplantlarda en çok rezorbsiyon erime bölgesi kemiğin boyun bölgesinde, impantın boyun bölgesinde olur. Bazı implantlar bazı alaşımlarla ve bazı dizaynlarla bu kemik erimelerine engel olabilecek bazı yollar bulmuştur. Bu türden implantlar diğer implantlara göre biraz daha pahalıdır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Video Etiketleri

Konuyla İlgili Soru Sor

Dikkat: Lütfen interneti tarayıp tele dolandırıcılık/spam yapan kişilerden sakınmak adına kişisel bilgilerinizin güvenliği için telefon numaranız, eposta adresiniz ve benzeri bilgilerinizi soru/cevap alanında yazarak paylaşmayınız.


Sorular

Doktora bu sayfada henüz soru sorulmamış. İlk soran siz olmak isterseniz yukarıdaki formu kullanabilirsiniz.