İmplantla İlgili Sık Sorulan Sorular.

Doktorun Diğer Videoları

Doktor Hakkında

Dr. Cem Baysal • Diş Hekimi, Diş Estetiği Tedavisi, İmplant Tedavisiİstanbul / Şişli

Dr. Cem Baysal kişiler özelinde tedaviler ve sağlıklı çözümler ürettiği Dr. Med. Dent kliniğinde 1991 yılından bu yana nişantaşında hizmetlerine devam etmektedir. Diş hekimliği ve diş tedavileri konusundaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve aynı zamanda başarılı şekilde uygulayan Dr Cem Baysal estetik ve cerrahi uygulamarla ön plana çıkıyor. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda araştırma ve geliştirmelerine devam eden uzman doktor ağız tedavisi ve radyoloji alanında doktorasının tamamlamıştır. 

 

Dr Cem baysal Diş estetiği, implant ve diğer tüm cerrahi branşlarında mesleki çalışma gelişmesine devam etmektedir.

 

 

Uzmanlık Alanları

Video Hakkında

İmplantlar yüzde yüze yakın başarılı sonuç elde eder. Eğer doğru radyolojik yaklaşımda bulunulduysa, eğer teşhis düzgünse, implant yeri ekstrem bir cerrahiye uğramamışsa hekimin başarısı ve implantın da kalitesiyle doğru orantılı olarak implantın başarısı artar. İmplant vücut tarafından reddedilebilen bir yapı değildir. İmplant ancak operasyondan sonra enfekte olabilir. Enfekte olmasını engellemek için hekimin steril çalışması, aynı zamanda hastanın da ameliyat sonrasında bakımlarını düzgün bir şekilde icra etmesi gerekir. En önemlisi implant sonrası kullanılacak antibiyotiklerin düzenli olarak kullanılmasıdır. Antibiyotiklerle beraber ağrı kesicilerin de düzenli olarak kullanılması antibiyotiklerin o bölgedeki etkisini arttırmaktadır. Dolayısıyla ağrısı olsun olmasın hastanın şişlik indirici özelliği olan ağrı kesiciyi antibiyotikle birlikte kullanmasında büyük yarar var. İmplantlarda ömür boyu garanti denilen bir şey var. Fakat unutulmamalıdır ki implant bir metal materyal. Bu metal materyali şirket size tekrar sağlayabilir. Bunun adını da garanti olarak koyabilir. Fakat aslında durum öyle değil. İmplantı kaybettiğiniz takdirde implantın etrafındaki kemiği kaybedersiniz aslında. Dolayısıyla o kemiğin yerine yenisini veremeyeceği için impant firması aslında implantın ömür boyu garantisi gibi bir şey de söz konusu değildir. İmplantlarda başarı ömür boyu mudur? Bazen rezorbsiyon (erime) dediğimiz birtakım kemik içindeki gelişmeler söz konusu olur. Rezorbsiyon alanları bizim önceden pek belirleyebileceğimiz alanlar değil. Fakat bunu engellemenin bir takım yolları var. Hekim eğer bunları biliyorsa implantlarda kullanım süresi çok uzar.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Video Etiketleri

Konuyla İlgili Soru Sor

Dikkat: Lütfen interneti tarayıp tele dolandırıcılık/spam yapan kişilerden sakınmak adına kişisel bilgilerinizin güvenliği için telefon numaranız, eposta adresiniz ve benzeri bilgilerinizi soru/cevap alanında yazarak paylaşmayınız.


Sorular

Doktora bu sayfada henüz soru sorulmamış. İlk soran siz olmak isterseniz yukarıdaki formu kullanabilirsiniz.