Laminate Veneerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Doktorun Diğer Videoları

Doktor Hakkında

Dr. Özgür Bultan • Diş Hekimiİstanbul / Şişli

1977 yılında İstanbul'da doğan Özgür Bultan, lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. 1994 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden, 1999 yılında yüksek lisans diplomasıyla mezun olmuştur.

2000 yılında, aynı fakültenin Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı, Kuron Köprü Protezi Bilim Dalı'nda başladığı doktora eğitimini ise 2006 yılında tamamlayarak 'Protetik Diş Tedavisi Uzmanı' unvanını almıştır. Aynı bölümde sürdürdüğü öğretim üyeliği görevini 2016 yılında sona erdirmiştir.

Halen, İstanbul Nişantaşı'nda VivaDent Diş Kliniği'nde, başta estetik diş hekimliği ve implantoloji olmak üzere, tüm diş hekimliği dallarında çalışmalarına devam etmektedir.

Özel kliniğine ek olarak, çeşitli kurum ve kuruluşlarda özellikle implant, estetik diş hekimliği ve dental fotoğrafçılık ile ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve kurslar vermektedir.

Kendisi gibi diş hekimi olan Evrim Özer Bultan ile evli olan Özgür Bultan, Can'ın babasıdır

Uzmanlık Alanları

Video Hakkında

Laminate Veneerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Lamine veneerlerle ilgili özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta yok. Aslında doğal dişlerinize zarar verebilecek faktörlerin hepsi lamine veneerlere de zarar verebilir. Bunlar kabuklu gıdaların kırılması, tırnak yemek diş gıcırdatmak gibi para fonksiyonel alışkanlıklar doğal dişlerde olduğu gibi lamine veneerlere de zarar verebilmektedir. Bunlara ek olarak beslenmenize özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmamaktadır. Sadece düzenli ağız bakımın yapılması ve doktorunuza düzenli aralıklarla gidilmesi lamine Veneer restorasyonların çok uzun seneler ağzınızda hizmet görmesini sağlayacaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Video Etiketleri

Konuyla İlgili Soru Sor

Dikkat: Lütfen interneti tarayıp tele dolandırıcılık/spam yapan kişilerden sakınmak adına kişisel bilgilerinizin güvenliği için telefon numaranız, eposta adresiniz ve benzeri bilgilerinizi soru/cevap alanında yazarak paylaşmayınız.


Sorular

Doktora bu sayfada henüz soru sorulmamış. İlk soran siz olmak isterseniz yukarıdaki formu kullanabilirsiniz.