Diş Taşının Zararları Nelerdir?

Doktorun Diğer Videoları

Doktor Hakkında

Dr. Dt. N. Cem Yıldız • Diş hekimi, Periodontoloji Ankara / Çankaya

Sevgili arkadaşlarım, meslektaşlarım ve hastalarım mesleki yaşantıma başladığım, sonrasında ortağı olduğum Primadent Diş Kliniği'ndeki ortaklığımı Eylül 2017 itibari ile sonlandırmış bulunuyorum.

Bugüne kadar olan mesleki kazanımlarımın tümünde vermiş olduğu sınırsız destek icin Sayın Ateş Parlar'a, desteğini ve sevgisini bir anne, bir abla gibi cömertçe sunan Sayın Şebnem Parlar'a gönülden teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki mesleki yaşantımı, çok yakında, Nene Hatun Caddesi 91/1 adresinde "Dr. Cem Yıldız Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Kliniği"nde sürdüreceğim.

Bu süre zarfında tedavileriniz icin benimle nolu numaradan iletişime geçebilir, geçici süre ile hastalarıma hizmet verdiğim kliniğe gelebilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle.

Uzmanlık Alanları

Video Hakkında

Diş Taşının Zararları Nelerdir?

Diş taşının temel olarak diş yüzeylerine ve diş etine zararı yok ama asıl zarar diş taşları aynı kayalar gibi girintili çıkıntılı yapılardır ve üzerinde daha fazla bakteri tutunmasına imkan sağlayacak alanlara sahiptir. Bu nedenle hastalığı oluşturan diş taşı değil diş taşlarının üzerinde bulunan bakterilerdir. O nedenle diş taşlarının uzaklaştırılması aynı zamanda diş taşlarına tutunmaya çalışan bakterilerinde uzaklaşması anlamına gelir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Video Etiketleri

BU ALANA SİZİN REKLAMINIZ GELEBİLİR

Konuyla İlgili Soru Sor

Dikkat: Lütfen interneti tarayıp tele dolandırıcılık/spam yapan kişilerden sakınmak adına kişisel bilgilerinizin güvenliği için telefon numaranız, eposta adresiniz ve benzeri bilgilerinizi soru/cevap alanında yazarak paylaşmayınız.


Sorular

Doktora bu sayfada henüz soru sorulmamış. İlk soran siz olmak isterseniz yukarıdaki formu kullanabilirsiniz.