Kanal Tedavisi Ağrılı Bir İşlem midir?

Doktorun Diğer Videoları

Doktor Hakkında

Uzm. Dr. Gözde Alemdar • Diş Hekimi, Endodonti (Kanal Tedavisi)İstanbul / Beşiktaş

Uzman Doktor Gözde Alemdar 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Yine bu üniversitede Endodonti Anabilim Dalı'nda 2015 yılında doktorasını tamamlamış ve Endodonti Uzmanlığını almıştır.

Uzman Doktor Gözde Alemdar Türk Endodonti Derneği ve European Society of Endodontology üyesidir. Diş estetiği ve Endodonti alanındaki çalışmalarına Dent in Lenvent diş polikliniğinde devam etmektedir. 

 

Bunun yanında implant, köprü protez ve lamine kaplama alanlarında uygulamalar da yapmaktadır.

 

Uzmanlık Alanları

Video Hakkında

“Kanal tedavisi ağrılı bir işlem midir? ” sorusu da hastalarımızdan  sıkça duyduğumuz bir sorudur. Kanal tedavisi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla etkili yeterli bir derinlikteki anestezi ile işlem tamamen ağrısızdır. Fakat bazı durumlarda pulpanın akut hastalıklarının tedavisinde bu derin anesteziyi elde etmek biraz zordur. Böyle durumlarda ilgili dişe acil müdahale yapılır ve ağrı kontrolü için hastaya ikinci bir randevu verilebilir. Kısacası kanal tedavisi işlemi ağrı vermek için değil varolan ağrıyı ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Bu nedenle hastalarımızın kanal tedavisinden korkmasına gerek yoktur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Video Etiketleri

Konuyla İlgili Soru Sor

Dikkat: Lütfen interneti tarayıp tele dolandırıcılık/spam yapan kişilerden sakınmak adına kişisel bilgilerinizin güvenliği için telefon numaranız, eposta adresiniz ve benzeri bilgilerinizi soru/cevap alanında yazarak paylaşmayınız.


Sorular

Doktora bu sayfada henüz soru sorulmamış. İlk soran siz olmak isterseniz yukarıdaki formu kullanabilirsiniz.